Wiadomości

Dwóch francuskich żołnierzy poniosło śmierć w akcji uwalniania zakładników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch francuskich żołnierzy zginęło w czasie ratowania zakładników uprowadzonych w zeszłym tygodniu w Beninie w zachodniej Afryce – poinformowały francuskie władze. Jak dodano, zakładnicy – dwóch Francuzów, Amerykanka i obywatel Korei Płd. – są bezpieczni.

Operacji dokonano w nocy z czwartku na piątek na terytorium graniczącej z Beninem Burkiny Faso. W wydanym oświadczeniu prezydent Francji Emmanuel Macron złożył kondolencje bliskim żołnierzy, zaś minister obrony Florence Parly podziękowała amerykańskim sojusznikom za pomoc, a władzom Beninu i Burkiny Faso – za wsparcie.

Do porwania Francuzów, którzy wybrali się do parku narodowego Pendjari, doszło 1 maja w północnej części Beninu, tuż przy granicy. Cztery dni później na terenie parku znaleziono ciało ich miejscowego przewodnika, które według źródeł agencji Reutera, podziurawione było kulami, a także samochód. Nie wiadomo natomiast na razie, kim są i w jakich okolicznościach uprowadzonych zostało pozostałych dwoje zakładników.

Benin jak dotąd był uważany za oazę stabilności w zachodniej Afryce, jednak od pewnego czasu zaczęły się pojawiać obawy, że islamistyczne ugrupowania powiązane z Al-Kaidą i Państwem Islamskim, które są już aktywne w Burkinie Faso, mogą przenikać także do tego kraju.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!