Wiadomości

Prof. Żaryn o skandalicznych słowach Śpiewaka: Nie pozwólmy pluć na naszych dziadków i babcie!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie możemy ustępować w mówieniu prawdy. Historia II wojny światowej to życiorysy naszych dziadków i babć. Nie możemy pozwolić by na nich pluto tylko dlatego, że nie żyją i nie mogą sami o tym opowiadać – powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl prof. Jan Żaryn, historyk, senator Prawa i Sprawiedliwości.

– Ja muszę powiedzieć, że jestem zadziwiony. Tym, że różne osoby wypowiadają się na temat Polaków, jako rzekomych sprawców Holokaustu. A jeszcze bardziej zaskoczony jestem tym, że wypowiadają się z pełną świadomością, że ich wypowiedzi trafiają na podatny grunt. Bo są różne środowiska, które są zainteresowane taką narracja. Tego typu słowa, wykorzystanie rzekomego autorytetu dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego, stanowią pożywkę do tego, by wzajemnie się podtrzymywać w antypolskiej, zideologizowanej historii II wojny światowej – stwierdził prof. Żaryn.

Więcej:
https://dorzeczy.pl/97667

Czytaj też:

Totalny odlot Pawła Śpiewaka: „W historii nie znajdzie Pan chrześcijan zabitych przez Żydów, natomiast znajdzie Pan miliony Żydów zabitych przez chrześcijan”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!