Wiadomości

Prof. W. Osadczy, dr L. Kulińska i dr A. Zapałowski dołączają do Konfederacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przedstawiciele środowisk kresowych, wolnościowych i patriotycznych dołączają do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Szeregi ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego zasilą: prof. Włodzimierz Osadczy – ekspert ds. stosunków polsko-ukraińskich, dr Lucyna Kulińska – historyk i ekspert ds. międzynarodowych oraz dr Andrzej Zapałowski, który zajmuje się kwestiami geopolityki oraz bezpieczeństwa.

Kandydatów podczas konferencji w Sejmie zaprezentował poseł Robert Winnicki.

– Pani dr Kulińska będzie wspierała listę Konfederacji w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Pan prof. Osadczy będzie reprezentował nas w okręgu lubelskim, natomiast pan dr Andrzej Zapałowski będzie wspierał naszą listę w okręgu podkarpackim – poinformował poseł Robert Winnicki.

Dr Lucyna Kulińska zapowiedziała, że będzie przede wszystkim walczyć o obronę dobrego imienia Polski.

– Wszyscy, z prawa i z lewa, powinni zacząć walczyć o to, aby zarówno w mediach, jak i w innych miejscach, Polacy jako wielki historycznie naród odzyskali swoje miejsce i swoją godność. Polacy nie mogą dowiadywać się o ważnych sprawach ich dotyczących od obcych polityków i na konferencjach, których sami nie urządzają. To jest sprawa pierwszej wagi – zmobilizować Polaków do tego, aby i poprzez swoje rodziny, wielką emigrację, która jest, nie schylali głowy przed obcymi, a byli dumni ze wszystkich osiągnięć – podkreśliła dr Lucyna Kulińska.

Do Konfederacji dołączyli też przedstawiciele Akademii Patriotów. Do urn wyborczych pójdziemy 26 maja.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!