Wiadomości

Próbował zapłacić za towar banknotem wycofanym z obiegu ćwierć wieku temu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chciał zapłacić za zakupy banknotem 500 zł wycofanym z obiegu 25 lat temu. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez organy ścigania do sprawy związanej z kradzieżą z włamaniem. Ostatecznie mężczyzna usłyszał już zarzut i może spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

Policjanci z Lubania zostali wezwani do jednego ze sklepów na terenie miasta. Pracownik ochrony poinformowała funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach, w stosunku do jednego z klientów. Ekspedientka twierdziła, że banknot, którym mężczyzna chciał zapłacić za towar jest fałszywy. Jej uwagę przykuł fakt, iż pochodził on z 1982 roku, a został wycofany z obiegu w roku 1996. Dlatego odmówiła mężczyźnie sprzedaży towaru i powiadomiła ochronę i funkcjonariuszy.

Przybyli na miejsce policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lubańskiej komendy w trakcie sprawdzenia danych osobowych 23-latka ustalili, że jest on poszukiwany w związku z podejrzeniem o dokonanie usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego w Lubaniu.

23-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszy zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lubaniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!