Wiadomości

Prigożyn pokazał górę trupów wagnerowców, mówiąc, że zginęli z powodu „głodu amunicji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jewgienij Prigożyn, właściciel PWK „Wagner”, pokazał na zdjęciu straty rosyjskich najemników. Widzimy tam ogromną ilość zabitych, którzy ponoć zginęli 21 lutego, ponieważ dowództwo regularnych oddziałów nie przekazało wagnerowcom amunicji.

„Amunicja jak nie była nam dawana, tak nie jest dawana. Jest teraz 10 rano 22 lutego. Nie podjęto żadnych kroków w celu wydania amunicji. W czym problem? Wyjaśnię. poniżej zamieszczam zdjęcie. To jedno z miejsc gromadzenia zabitych. To chłopcy, którzy zginęli wczoraj z powodu tak zwanego głodu amunicji. Powinno ich być 5 razy mniej” – stwierdził Prigożyn.

Według niego nikt z najwyższego kierownictwa wojskowego nie chciał podjąć decyzji, ani minister obrony Sergij Szojgu, ani dowódca zgrupowania wojsk rosyjskich na Ukrainie Walerij Gierasimow. Prigożyn twierdzi, że formalnie PWK “Wagner” nie istnieje, a wcześniejsze dostawy amunicji były przeznaczone dla innych jednostkem. Teraz to nie jest robione.

Przypomnijmy: 21 lutego Prigożyn powiedział, że rosyjskie Ministerstwo Obrony okłamało opinię publiczną, mówiąc, że najeźdźcy mają amunicję na kierunku Bachmutu. Prigożyn skarży się, że najemnicy „Wagnera” nie otrzymują 80% amunicji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!