Wiadomości

Krotoszyn. W lesie znaleziono garnek ze srebrnymi monetami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tomasz Błaszyk, członek Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego “Krotoszyn” znalazł w krotoszyńskim lesie garnuszek z niemal 200 srebrnymi monetami z okresu przedwojennego – informuje portal krotoszynska.pl.

Członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego “Krotoszyn” w ramach projektu “Okopy – wrzesień 1939” przeszukują krotoszyński las, celem odnalezienia śladów działań wojennych 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej w trakcie wojny obronnej 1 września 1939 roku. W czasie jednej z eksploracji Tomasz Błaszyk znalazł blaszany garnuszek, w którym znajdowało się niemal 200 srebrnych przedwojennych monet.

– Do tej pory grupie pasjonatów historii udało się znaleźć także destrukty broni i niewypały, które zostały zabezpieczone przez saperów. Znaleziono także kule muszkietowe, guziki, elementy wyposażenia i umundurowania polskich i niemieckich żołnierzy – wskazują przedstawiciele stowarzyszenia. Wszystkie znalezione przez nich przedmioty, które mają wartość historyczną zostaną przekazane do krotoszyńskiego muzeum.

/krotoszynska.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!