Wiadomości

Ponad 5 kilogramów marihuany, kokaina oraz kilkadziesiąt krzaków konopi indyjskiej zabezpieczyli wrocławscy kryminalni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Referatu dw. z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej na podstawie szeroko zakrojonych czynności operacyjnych ustalili dane mężczyzny, który z procederu handlu narkotykami uczynił sobie źródło utrzymania. Wytypowany przez funkcjonariuszy 36-letni mieszkaniec podwrocławskiej gm. Czernica zorganizował w swoim domu profesjonalną plantację konopi indyjskich.

Policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadząc na co dzień swoje czynności operacyjne, typują i zbierają materiał dowodowy, wobec osób zaangażowanych w handel narkotykami. W pierwszej połowie lutego br. zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ogromny wkład w narkobiznes.

W jego domu ujawniono oraz zabezpieczano profesjonalną plantację konopi indyjskich z okazałymi już krzakami. Ponadto policjanci ujawnili również znaczną ilość innych środków odurzających. W miejscu zamieszkania 36-latka funkcjonariusze zabezpieczyli 5 kilogramów marihuany, prawie 50 gramów kokainy oraz kilkadziesiąt krzaków konopi indyjskich.

36-letni mieszkaniec gminy Czernica usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, produkcji, a także handlu tego typu substancjami zabronionymi. Sąd w tej sprawie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!