Wiadomości

Prezydent: Zwrócę się do Sejmu o przedłużenie stanu wyjątkowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kiedy wpłynie do mnie wniosek rządu, zwrócę się do Sejmu o przedłużenie stanu wyjątkowego – oświadczył prezydent Andrzej Duda.

Rząd podjął we wtorek decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. Prezydent odniósł się do tej sprawy na konferencji prasowej po naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, w której uczestniczyli także m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

– Przed momentem zakończyliśmy odprawę związaną z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy – zaczął Andrzej Duda, podkreślając, że od dłuższego już czasu trwa presja na granicę. – Nasze służby zdobywały już wielokrotnie dowody na to, że to służby białoruskie pchają tych ludzi na granicę – wskazał.

– Aby nasze służby mogły sprawnie realizować swoje zadania, wprowadziliśmy miesiąc temu stan wyjątkowy na pasie przygranicznym. Rząd podjął decyzję, że występuje o to, by przedłużyć stan wyjątkowy o kolejne 60 dni – kontunował prezydent. Zapowiedział przy tym, że kiedy wniosek w tej sprawie do niego wpłynie, zwróci się do Sejmu, aby wypowiedział się w tej kwestii i wyraził zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego.

Czytaj też:

Rada Ministrów zwróci się do prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!