Wiadomości

Prezydent USA w Warszawie. Spotkanie w wąskim gronie i przemówienie w Arkadach Kubickiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przed Pałacem Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powitał przebywającego z wizytą w Polsce prezydenta USA Joego Bidena. Powitanie odbyło się z asystą wojskową. Prezydentowi RP towarzyszyli premier Mateusz Morawiecki, minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera.

Po oficjalnym powitaniu w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Joe Bidena w “wąskim gronie”. W rozmowach uczestniczą także doradcy obu prezydentów ds. polityki zagranicznej: doradca ds. bezpieczeństwa Jake Sullivan i szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.

O godz. 17:30 w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie rozpoczęło przemówienie Joe Bidena. Prezydent USA wystąpił w Arkadach Kubickiego. Wystąpienie Joe Bidena będziemy relacjonować w naszej relacji na żywo.

W środę z udziałem prezydenta USA odbędzie się szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki, czyli formatu zrzeszającego państwa wschodniej flanki NATO: Bułgarię, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Węgry. W spotkaniu weźmie także udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!