Wiadomości

Powstają konsorcja, których zadaniem będzie produkcja w Polsce czołgów K2 oraz armatohaubic K9A1/K9PL

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal Defence24.pl, powołując się na doniesienia agencji Yonhap, w tym tygodniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Polsce będzie gościł Minister Obrony Republiki Korei Lee Jong-sup, w celu odbycia rozmów ze swoimi odpowiednikami oraz wzmocnienia współpracy przemysłowej.

Według agencji Yonhap w środę minister Lee ma przybyć do Polski i spotkać się z wicepremierem Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, wizyta ma potrwać trzy dni. Obie strony mają dokonać przeglądu w postępie realizacji umów na zakup sprzętu wojskowego w tym czołgów podstawowych K2/K2PL oraz armatohaubic samobieżnych K9A1/K9PL kaliber 155 mm, wartych około 12,4 mld USD.

Przed rozpoczęciem rozmów, przedstawiciele obu państw wezmą udział w ceremonii podpisania umów na utworzenie konsorcjów, których zadaniem będzie produkcja w Polsce, czołgów K2 oraz armatohaubic K9A1/K9PL, zgodnie z ustaleniami z ubiegłego roku. Polska Grupa Zbrojeniowa utworzy to konsorcjum z Hyundai Rotem w wypadku czołgów K2 oraz Hanwha jeśli chodzi o armatohaubice K9. Założeniem jest zaprojektowanie spolonizowanych wariantów oznaczonych jako K2PL i K9PL.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!