Wiadomości

Prezydent Otwocka: Oszuści wzięli na moje konto pożyczki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oszuści posługując się moimi danymi osobowymi wzięli na mnie łącznie prawie 40 tys. pożyczki – powiedział w poniedziałek prezydent Otwocka Jarosław Margielski. Poinformował, że sprawą zajmuje się prokuratura.

– W grudniu ubiegłego roku otrzymałem wezwanie do zapłaty tytułem spłaty kredytu krótkoterminowego. A ja takiego kredytu nie zaciągnąłem – powiedział Margielski.

Jak relacjonował dalej, na tym jednym wezwaniu się nie skończyło. Okazało się, że ktoś, a może kilka osób, posługując się danymi osobowymi samorządowca wziął jeszcze trzy pożyczki. Łączna kwota zobowiązań z tego tytułu sięgnęła niemal 40 tys. zł.

Prezydent złożył zawiadomienie na policji. Jak poinformował, „trwa postępowanie w tej sprawie i prowadzi je otwocka prokuratura”. O szczegółach nie chciał mówić z uwagi na dobro śledztwa.

Margielski ujawnił jedynie, że pożyczki zostały zaciągnięte w dwóch parabankach i dwóch bankach poza województwem mazowieckim.

– Choć tych pieniędzy nie pożyczałem, musiałem umieścić informacje o zaciągniętych kredytach w oświadczeniu majątkowym – podkreślił. Wyjaśnił, że na razie nie musi spłacać wyłudzonych należności. Spłaty zostały zawieszone na czas prowadzonego postępowania. Ostatecznie o spłacie zdecyduje sąd.

/TVP Info, fot. Linia Otwocka/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!