Wiadomości

W Irlandii Północnej została zamordowana 20-letnia Polka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ciało 20-letniej Polki znaleziono w mieszkaniu w mieście Newry w Irlandii Północnej. W związku ze sprawą policja zatrzymała 23-letniego obywatela Polski – powiedział konsul generalny RP w Belfaście Paweł Majewski.

O sprawie napisał w poniedziałek dziennik „Belfast Telegraph”. Gazeta podała, że ciało Polki znalezione zostało w niedzielę rano. Tego samego dnia w pobliżu domu policja zatrzymała próbującego uciekać 23-latka. Północnoirlandzka policja PSNI poinformowała, że w tej chwili nie poszukuje nikogo więcej. Ofiara i zatrzymany mężczyzna od niedawna byli parą. Mieszkali wspólnie.

23-letni mężczyzna został zatrzymany. Konsul generalny RP w Belfaście Paweł Majewski potwierdził, że policja skłania się ku wersji, że było to morderstwo. Wciąż trwają jednak czynności śledcze. Polak nie usłyszał zarzutów.

„Belfast Telegraph” cytuje lokalnego radnego Gavina Malone’a, według którego para od czasu wprowadzenia się do mieszkania raczej nie utrzymywała kontaktów z sąsiadami. Nikt z okolicy ich bliżej nie znał.

Newry to niewielkie, liczące ok. 27 tys. mieszkańców miasto, leżące na południe od Belfastu, tuż przy granicy z Irlandią.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!