Wiadomości

Prezydent Iranu: Nasze siły zbrojne będą konsekwentnie reagowały na każdą agresję ze strony USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Bez zniesienia amerykańskich sankcji na Iran nie będzie możliwe zakończenie konfliktu z Waszyngtonem, także w sferze militarnej – podkreślił prezydent Iranu Hasan Rowhani podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

– Nasze siły zbrojne będą nadal konsekwentnie reagowały na każdą agresję ze strony USA, tak jak to było niedawno w przypadku zastrzelenia amerykańskiego drona – dodał.

Hasan Rowhani zapewnił jednocześnie, że „Iran nie jest zainteresowany eskalacją napięć w regionie i nie chce wojny, także ze Stanami Zjednoczonymi”. Według niego to USA są odpowiedzialne za napięcia w regionie.

Wcześniej we wtorek, w telewizyjnym przemówieniu, irański prezydent ocenił, że nowe sankcje USA wymierzone w Teheran są „oburzające i idiotyczne”. Dodał, że decyzja o ich nałożeniu oznacza „pewną porażkę” Białego Domu, który jego zdaniem jest dotknięty „umysłowym opóźnieniem”.

Wprowadzone w poniedziałek przez prezydenta USA Donalda Trumpa restrykcje objęły najwyższego duchowo-politycznego przywódcę Iranu, ajatollaha Alego Chameneia, jego współpracowników i ośmiu dowódców irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Miała być to reakcja na „serię agresywnych zachowań ze strony irańskiego reżimu w ostatnich tygodniach, w tym zniszczenie amerykańskiego drona” z 20 czerwca.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!