stanowisko
Polska Wiadomości

Prezydent Duda po raz kolejny broni Ukraińców i atakuje polskich patriotów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie milkną echa po wczorajszym występie prezydenta III RP Andrzeja Dudy w Radio Zet.

Prezydent Duda powiedział w wywiadzie m.in.: “Ja bym mimo wszystko wolał, żeby ksiądz Isakowicz-Zaleski zajmował się tym, czym powinien zajmować się ksiądz. Wolałbym,żeby nie zajmował się polityką tylko tym, czym powinien zajmować się ksiądz”. Następnie przyrównał polskiego kapłana do osoby biegającej z widłami i szerzącej nienawiść.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie omieszkał odnieść się do skandalicznych słów prezydenta – ukrofila na Twitterze: Słowa Andrzeja Dudy przypominają czasy komuny, kiedy to dla aparatczyków PZPR wszystko było polityką, zwłaszcza pamięć o zbrodni katyńskiej, dokonanej przez NKWD. Z kolei oskarżenia o “latanie z widłami” i “podsycanie nienawiści” obrazują tylko poziom jego zakłamania.

W kolejnym wpisie, ksiądz dodał: Oskarżenie o “bieganie z widłami” to kolejna haniebna wypowiedź Andrzeja Dudy, który obiecał rodzinom ofiar ludobójstwa godne pochówki, a który przez 8 lat nic nie zrobił w tej sprawie. Co do wideł, to właśnie UPA, którą wciąż czci Ukraina, nabijała na nie polskie dzieci.

NASZ KOMENTARZ: To żadna nowość, że Andrzej Duda jest “sługą narodu ukraińskiego” i nie ma zamiaru walczyć o polski interes narodowy na kierunku ukraińskim. To wszak oficjalna linia rządu warszawskiego od lutego zeszłego roku. W wypowiedzi prezydenta bulwersuje natomiast przyrównywanie polskiego patrioty, jakim niewątpliwie jest ksiądz Isakowicz-Zaleski, do banderowca z widłami. Kolejna czerwona linia antypolonizmu i łajdactwa, została niniejszym przekroczona.

Polecamy również: Prezydent Duda za zniesieniem restrykcji na skażone ukraińskie produkty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!