Polska Świat Wiadomości

Prezydent Chin przesłał Andrzejowi Dudzie wyrazy współczucia z powodu jego zachorowania na koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal msm.com prezydent Chin Xi Jinping przesłał wyrazy współczucia Andrzejowi Dudzie w związku z zachorowaniem przez polskiego prezydenta na Covid-19. Wiadomość odnotowują chińskie media.

„W przesłanej w poniedziałek wiadomości Xi napisał, że po tym, jak dowiedział się o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u Andrzeja Dudy, chciałby wyrazić współczucie prezydentowi Polski i życzyć mu szybkiego powrotu do zdrowia, a Polakom szybkiego zwycięstwa nad chorobą” – pisze agencja Xinhua.

Prezydent Chin dodał, że „od pojawienia się Covid-19 Chiny i Polska wspierają się nawzajem, i łączą siły w walce z pandemią, w czasie której pogłębiła się tradycyjna przyjaźń” tych dwóch krajów.

Xi miał też dodać, że przywiązuje dużą wagę do rozwoju stosunków dwustronnych i jest chętny do współpracy z Dudą, aby „wznieść kompleksowe partnerstwo strategiczne chińsko-polskie na nowy poziom”.

W niedzielę prezydencka minister Bogna Janke poinformowała, że zakażony koronawirusem Andrzej Duda czuje się dobrze; ma niewielkie objawy COVID-19 i jest pod stałą opieką lekarską”.

Co wy na to?

Źródło: msm.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!