Wiadomości

Prezydent Białegostoku nie chce zgodzić się na imprezę prorodzinną organizowaną przez Marszałka, bo… koliduje z marszem LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski nie zgadza się na przemarsz uczestników pikniku rodzinnego w tym mieście z kościoła i cerkwi na miejsce imprezy. Piknik i przemarsz organizuje marszałek województwa, który jest organem władzy publicznej. Jak wynika z opinii prawnej, prezydent miasta nie może zakazać takiej imprezy – informuje portal TVP Info.

Prezydent Truskolaski nie zgodził się na przemarsz, którego trasa ma wieść od bazyliki św. Rocha, mijając sobór katedralny św. Mikołaja Cudotwórcy, do Pałacu Branickich, na którego dziedzińcu odbędzie się piknik.

„Mimo że uważamy idee głoszone w marszu za ważne i istotne dla mieszkańców Białegostoku, to niestety obiektywnie nie jest możliwe bezpieczne i zgodne z prawem zrealizowanie przemarszu w podanym przez marszałka terminie i lokalizacji” – czytamy w informacji opublikowanej przez rzeczniczkę prezydenta Urszulę Boublej.

Portal tvp.info dotarł do opinii prawnej sporządzonej na zlecenie marszałka i przekazanej prezydentowi, z której wynika, że „organizacja przemarszu (jak i Pikniku) wpisuje się w realizację zadania samorządu wojewódzkiego wspierania rodziny i prowadzenia polityki prorodzinnej (art. 14 ust. 1 pkt. 4a i 5 ustawy o samorządzie wojewódzkim)”.

„Brak jest podstawy prawnej i trybu umożliwiającego zakazanie organizacji zgromadzenia pn. Marsz na Piknik Rodzinny organizowanego przez Marszałka Województwa Podlaskiego” – ocenia autor opinii mec. Marcin Iwanowski.

Więcej:
https://www.tvp.info/43536879/marszalek-organizuje-impreze-dla-rodzin-ratusz-sie-nie-zgadza-konflikt-z-lgbt-w-tle

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!