Wiadomości

Leczył się psychiatrycznie, przeszedł na islam, snuł plany wielkiego zamachu terrorystycznego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal tvp.info dotarł ustaleń śledztwa przeciwko Mikołajowi B., który miał publicznie deklarować chęć dokonania w Polsce zamachu terrorystycznego. Miałby on być zemstą „na niewiernych”. Ten mieszkaniec Warszawy, przeszedł na islam i przyjął przydomek Mohammed Ali. Zdaniem ABW, mężczyzna bardzo się zradykalizował. Odciął się od rodziny i znajomych. Stał się zwolennikiem „islamu wojującego”.

Jak wynika z doniesie TVP Info, przy meczecie, w którym się modlił, mężczyzna opowiadał współwyznawcom, że chce dokonać zamachu na chrześcijan. Snuł plany ataku m.in. przy pomocy samolotu lub śmigłowca. To zwróciła uwagę ABW. Funkcjonariusze przez jakiś czas inwigilowali konwertytę, przy czym szybko ustalili, że leczył się on psychiatrycznie. Według nieoficjalnych informacji, miał cierpieć m.in. na urojenia. Zapadła decyzja o zatrzymaniu Mikołaja B., co nastąpiło w maju br.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Mikołaj B. usłyszał zarzut „stosowania groźby bezprawnej wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!