Europa Wiadomości

Prezydent Austrii: „Będziemy musieli poprosić wszystkie kobiety, aby założyły burkę”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli ktoś myślał, że istnieją granice groteski, której nie są w stanie przekroczyć lewacy, bez wątpienia był w błędzie. Oto bowiem prezydent Austrii, Alexander Van der Bellen, powiedział, że pewnego dnia będzie trzeba poprosić wszystkie kobiety, aby zaczęły nosić muzułmańskie chusty na znak solidarności i walki z islamofobią, o czym donosi portal ndie.pl.

„Przecież nie tylko muzułmanki mogą nosić burki” – mówił prezydent Austrii podczas dyskusji z młodzieżą w wiedeńskim Domu Unii Europejskiej.

O co mu chodziło?

„Faktycznie coraz bardziej rozszerza się islamofobia. Jak tak dalej pójdzie to nadejdzie dzień, w którym będziemy musieli poprosić wszystkie kobiety, aby założyły burkę. To będzie wyraz solidarności wobec tych kobiet, które noszą burkę z powodów religijnych.” – wyjaśniał.

Ale na tym nie koniec absurdalnych popisów…

„Myślę, że to wcale nie głupi pomysł. O ile się nie mylę to Duńczycy podczas okupacji niemieckiej w trakcie drugiej wojny światowej zrobili coś podobnego. Obywatele nie będący Żydami nosili wówczas gwiazdę Dawidę jako symboliczny i faktyczny gest oporu.” – dodał prezydent Austrii.

/ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!