Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nigdy nie mieliśmy lepszych relacji niż teraz – powiedział prezydent USA Donald Trump, witając Andrzeja Dudę. Polskiego prezydenta nazwał „przyjacielem”. – Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu nasze relacje będą jeszcze lepsze – odpowiedział mu prezydent Duda. Obaj przywódcy udali się na rozmowy za zamkniętymi drzwiami.

– To zaszczyt gościć tu prezydenta Dudę, naszego przyjaciela. Odbyliśmy wiele dyskusji i bardzo dobrze współpracujemy z Polską. Nie sądzę, że kiedykolwiek byliśmy bliżej niż teraz. Przed nami ważne spotkanie na temat rozwoju gospodarczego, wojskowości i innych. Później, za około 10 minut znów spotkamy się tu na chwilę, a potem wejdziemy do gabinetu owalnego. Następnie spotkamy się w Ogrodzie Różanym, gdzie media będą mogły zadać kilka pytań i gdzie wygłosimy oświadczenia – powiedział Donald Trump.

– To wielki honor tu być, w Białym Domu jako pierwszy przywódca po lockdownie wprowadzonym w związku z epidemią koronawirusa. Mam nadzieję, że będzie to kolejny krok w umacnianiu naszych relacji i sojuszu pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – stwierdził z kolei Andrzej Duda.

Główne tematy spotkania to współpraca w badaniach nad szczepionką na koronawirusa, amerykańska obecność wojskowa w Polsce, kwestie gospodarcze, rozwój sieci telekomunikacyjnej piątej generacji, cyberbezpieczeństwo i inwestycje sektora IT w kraju. Spotkanie prezydentów ma zakończyć się podpisaniem wspólnej deklaracji.

/TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!