Wiadomości

Prezes NIK złożył pozew przeciwko TVN i autorowi materiału „Superwizjera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś złożył pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN SA i reporterowi Bertoldowi Kittelowi w związku z materiałem „Superwizjera”. Zarzucano mu w nim sfałszowanie oświadczenia majątkowego. Banaś domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty stosownej kwoty na cel społeczny.

Banaś w oświadczeniu podkreślił, że materiał „Superwizjera” zawiera nieprawdziwe zarzuty i informacje, które naruszają jego dobre imię oraz dyskredytują jego i Najwyższą Izbę Kontroli, której jest prezesem.

„W dniu dzisiejszym złożyłem pozew cywilny, wraz z dokumentacją dowodową, o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN S.A. i autorowi reportażu Bertoldowi Kittelowi, w ramach którego domagam się od ww. osób m.in. przeproszenia za takie bezprawne działania oraz zamieszczenia sprostowania, a także zapłaty stosownej kwoty na wskazany w tym pozwie cel społeczny” – oświadczył Banaś.

Według prezesa NIK autor reportażu „nie dochował obowiązku zachowania należytej staranności i rzetelności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, ograniczając się jedynie do dokonania selektywnego przekazu informacji »pod z góry założoną tezę« w celu skompromitowania” go.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!