Europa Wiadomości

Premierzy czterech niemieckich landów apelują do władz USA by te nie wycofywały swych wojsk z terenu ich kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl premierzy czterech niemieckich landów – Bawarii, Hesji, Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynatu – zaapelowali do Kongresu USA, aby zablokował on plany prezydenta Donalda Trumpa, przewidujące wycofanie z Niemiec części wojsk USA.

Premierzy czterech niemieckich państw związkowych – Bawarii, Hesji, Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynatu – zaapelowali do Kongresu USA, aby zablokował on plany administracji prezydenta Donalda Trumpa, które przewidują wycofanie części wojsk USA z Niemiec – wynika z listu, do którego dotarła w niedzielę agencja „Reuters”.

„Prosimy was o wsparcie naszych działań, ponieważ staramy się nie zrywać więzi przyjaźni, ale umocnić je, i zapewnić obecność USA w Niemczech i w Europie w przyszłości” – napisano w liście.

Agencja zaznacza, że w przypadku wszystkich krajów związkowych, których premierzy podpisali się pod listem, mieszczą się aktualnie bazy wojskowe USA.

Premierzy czterech państw związkowych wyrazili opinię, że siły amerykańskie w ich landach „stanowią kręgosłup obecności USA w Europie i zdolności NATO do działania”.

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział redukcję liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech o 9,5 tys. (do 25 tys.). Oskarżył też po raz kolejny niemiecki rząd o niewypełnianie zobowiązań wobec NATO, które dotyczą wysokości środków przeznaczanych na obronność – przypomina agencja „Reuters”.

Na portalu kresy.pl pisano, że Donald Trump potwierdził w czasie wywiadu udzielonego dziennikarzowi „The Washington Post”, że część amerykańskich żołnierzy zostanie relokowana z Niemiec do Polski.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!