Wiadomości

Premier Wielkiej Brytanii zarażony koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu ostatnich 24 godzin pojawiły się u mnie łagodne objawy i uzyskałem pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Jestem teraz poddany kwarantannie, ale nadal będę kierować pracami rządu za pomocąs wideokonferencji, gdy będziemy walczyć z tym wirusem – ujawnił Boris Johnson.

Liczba Brytyjczyków, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, to 11.658 osób, z których 578 zmarło. Sytuacja w Wielkiej Brytanii, podobnie jak w całej Europie Zachodniej, gwałtownie się pogarsza…

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. Coraz bardziej niepokojące są też doniesienia ze Stanów Zjednoczonych.

Z danych WHO wynika, że w Stanach Zjednoczonych jest najwyższe tempo wzrostu nowych zachorowań – większe, niż we Włoszech i Hiszpanii. W Stanach Zjednoczonych zmarło w ciągu ostatniej doby ponad 200 osób zakażonych koronawirusem. USA stały się tym samym szóstym krajem, w którym przekroczono liczbę tysiąca ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2.

Szczególnie dramatyczna sytuacja wciąż panuje we Włoszech, we Francji oraz w Hiszpanii.

O 769 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych na Covid-19 w Hiszpanii, tak więc liczba zgonów tym spowodowanych wzrosła do 4.858 zgonów. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w tym kraju do 64.059. Oznacza to wzrost o prawie 8 tysięcy osób.

Rekordowy wzrost liczby zgonów spowodowanych koronawirusem w Hiszpanii

We Włoszech w ciągu ostatniej doby – jak wynikało z informacji podanej wczoraj wieczorem – zmarło 712 osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa wynosi 8.215. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano we Włoszech 6.153 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W ten sposób liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła tam do 80.539, spośród których zmarło 8.165 osób.

Gwałtownie pogorszyła się wczoraj sytuacja we Francji, gdzie w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 3.922 osób. W ten sposób liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła do 29.155, z których zmarło dotychczas 1.696. W ciągu ostatnich 24 godzin śmierć zabrała 365 osób zarażonych koronawirusem, w tym 16-letnią dziewczynę (w Ile-de-France). 3.375 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Ich stan jest ciężki. 34% z nich jest w wieku poniżej 60 lat.

A jak jest w mniejszych krajach Zachodniej Europy?

W ciągu ostatnich 24 godzin w Belgii potwierdzono 1049 nowych infekcji koronawirusem oraz 69 kolejnych zgonów – poinformowało w piątek federalne centrum kryzysowe.

W ciągu ostatniej doby w Holandii stwierdzono ponad 1000 nowych przypadków zakażeń koronawirusem – podał w czwartek Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). To najwyższy dzienny przyrost zachorowań w tym kraju. 78 kolejnych osób zmarło. Łączna liczba osób, u których stwierdzono do tej pory zakażenie koronawirusem, wynosi w Holandii 7431. W całym kraju z powodu Covid-19 zmarły w sumie 434 osoby.

W Szwajcarii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła od środy o 58 do 161 – poinformowało w czwartek Federalne Biuro Zdrowia Publicznego. Łączna liczba zakażonych w kraju przekroczyła 10 tys. Władze podały, że liczba zainfekowanych wzrosła od środy z 9.765 do 10.714.

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób – poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 49 w porównaniu ze środą. W ciągu ostatnich 24 godzin zaraziło się 4.995 osób.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!