Europa Polska Wiadomości

Premier Morawiecki w Parlamencie Europejskim ostro zareagował na ataki na Polskę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal medianarodowe.com szef polskiego rządu, jasno mówi o prawie do suwerenności oraz niepodległości Polski. Odpiera zarzuty PE o mitycznym łamaniu prawa. Pokazuje absurd ataku na Polskę, gdzie zarzuca się nieprzestrzeganie unijnych praw. Polska nigdy nie złamała traktatów, a Konstytucja jest prawem wyższym od ustaw PE. Wsparcie dla Mateusza Morawieckiego padały ze strony Francji, Włoch i Czech. Państwa widzą atak na polską rację stanu i czują zagrożenie w atakach na suwerenność.

Wystąpienie premiera Polski, było dobitne i pokazało jednoznaczne stanowisko rządu w sprawach sądownictwa. W tym temacie słychać głos innych państw, wspierających naszą postawę. Jednolitość UE w temacie kompetencji, jakie są nam narzucane, nie jest jednolita. UE chce wywrzeć prymat prawa UE nad prawami poszczególnych państw. Nie można uznać takiej postawy, bo oznaczałaby ona odebranie suwerenności. Sama myśl o wyższości prawa UE nad jakimkolwiek prawem, stwarza zaniepokojenie.

Mateusz Morawiecki w PE mówił też o korzyściach UE ze strony Polski. Podczas swojego wystąpienia szef polskiego rządu mówił o nierównościach społecznych, inflacji, które uderzają we wszystkich obywateli Europy, a także o zagrożeniach zewnętrznych, rosnącym długu publicznych czy nielegalnej imigracji i kryzysie energetycznym zwiększającym wyzwania polityki klimatycznej, które przekładają się na niepokoje społeczne

Polska nie weszła do Unii z pustymi rękoma. Proces integracji gospodarczej poszerzył możliwości firm z mojego kraju, ale otworzył też ogromne możliwości firmom niemieckim, francuskim czy holenderskim…

 

Premier M. Morawiecki

 

Zrezygnowanie z wyższości prawa danego państwa, jest poddaniem się władzom UE. Takie stanowisko, mogłoby być początkiem nowego tworu, czyli jakiegoś Euro Państwa. Takie pomysły ze strony lewicowych ugrupowań w PE, są już stawiane głośno. Pani Ursula von der Leyen dziś mówiła o tym, że prawo UE nie może być odrębne od praw państwa unijnego. Jednoznacznie oznacza to, że jest to postawa totalitarnego działania. Zapomina o tym, że prawo danego państwa, może być odrębne od prawa UE.

Autor: Sebastian Tomczak

Zgadzacie się z premierem?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!