Wiadomości

Opublikował film z piłowania i dewastacji krzyża

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wypowiedź polityka Platformy Obywatelskiej, wygłoszona podczas campusu Rafała Trzaskowskiego wywołała kilka tygodni temu burzę. Okazuje się, że skandaliczne wezwanie Sławomira Nitrasa do „opiłowywania katolików” zostało przez różnych świrów potraktowane jak najbardziej poważnie. Tak na przykład jakiś Kacper Szoka, cytując słowa posła, deklarował, że „najwyższy czas”, by katolicy stali się w Polsce mniejszością. Teraz tenże świr wzywa do „Ogólnopolskiej Akcji Likwidacji Przydrożnych Krzyży” i publikuje nagranie z dewastacji krzyża w Zielonej Górze.

Nagranie ze zdarzenia opublikował w internecie Kacper Szoka, deklarując: „Precz z przydrożnymi krzyżami. To symbol nienawiści i śmierci. A obok szkoła jest. Bo stawianie czegoś takiego na siłę jest przeciw ludziom”. Nagranie zamieścił na facebookowej grupie „Religia jest wirusem wystraszonego umysłu”, której sam jest administratorem i która liczy blisko 600 członków.

W swoich wpisach mężczyzna deklaruje się jako ateista i zdecydowany przeciwnik symboli religijnych w przestrzeni publicznej. Szczególnie wściekle, a niekiedy wulgarnie, wypowiada się o religii katolickiej.

Czytaj też:

Zielona Góra: Ktoś ściął przydrożny krzyż. Policja szuka sprawcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!