Wiadomości

Premier Boris Johnson łamał restrykcje covidowe? Dziś możliwa publikacja specjalnego raportu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje stacja Sky News, już dziś może zostać opublikowany raport z wewnętrznego dochodzenia w sprawie imprez z udziałem premiera Borisa Johnsona na Downing Street i w innych budynkach rządowych, zorganizowanych pomimo obowiązującego lockdownu.

Sue Gray, która prowadziła dochodzenie, według Sky News, jest w posiadaniu zdjęć, na których premier Boris Johnson oraz inne osoby trzymają butelki wina i nie zachowują dystansu społecznego. Źródło rządowe poinformowało, że jej raport na temat imprez na Downing Street iw Whitehall, które mogły łamać przepisy dotyczące COVID, może zostać opublikowany już dziś. Premier obiecał wygłosić oświadczenie i odpowiedzieć na pytania w Izbie Gmin po jego publikacji.

Downing Street powtórzył we wtorek po południu, że rząd chce, aby raport został opublikowany „tak szybko, jak to możliwe”. Rzecznik premiera powiedział dziennikarzom, że trwają rozmowy między zespołem śledczym pani Gray a policją stołeczną, aby zdecydować, co można opublikować z jej śledztwa w sprawie „partygate”.

Od treści raportu Sue Gray wielu posłów Partii Konserwatywnej uzależnia decyzję dotyczącą ewentualnego wniosku o wewnątrzpartyjne głosowanie nad wotum nieufności dla Johnsona jako jej lidera. Pozbawienie Johnsona przywództwa w partii oznaczałoby, że w konsekwencji straciłby on stanowisko premiera.

Więcej:
https://news.sky.com/story/boris-johnson-sue-gray-has-received-photos-of-parties-in-downing-street-which-show-the-pm-next-to-wine-bottles-sky-news-understands-12525259

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!