Polska Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość zamierza zakazać trzymania psów na łańcuchu oraz hodowli zwierząt na futra

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zakaz trzymania psów na łańcuchu, wykorzystywania zwierząt w cyrkach oraz hodowania zwierząt na futra. Takie zmiany chce wprowadzić grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości w ustawie o ochronie zwierząt

Projekt nowych przepisów został dziś opublikowany na stronach Sejmu i przynosi rewolucyjne zmiany w kwestii praw zwierząt. Jeszcze niedawno spore oburzenie wywoływał zakaz organizacji występów cyrkowych na miejskich terenach w Poznaniu, a teraz przepis zabraniający takich wystąpień na terenie całego kraju pojawia się w projekcie nowelizacji ustawy – Zabrania się działalności menażerii objazdowych, a także organizowania i prowadzenia występów cyrkowych z udziałem zwierząt oraz podobnych widowisk lub pokazów, związanych z wykorzystywaniem zwierząt w celach rozrywkowych – czytamy w projekcie zmian.

Z całą pewnością ogromny opór wśród hodowców wzbudzi proponowany przepis zakazujący hodowli zwierząt w celu pozyskania futra – W projekcie ustawy proponuje się także wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierząt futerkowych w celu pozyskiwania futer. Chów i hodowla zwierząt w tym celu przysparza zwierzętom zbędne cierpienie, a ponadto niektóre fermy negatywnie wpływają na środowisko naturalne – czytamy w uzasadnieniu dołączonym do projektu.

Posłowie PiS chcą też walczyć z – popularnym zwłaszcza na wsiach – trzymaniem psów na łańcuchach, a w przypadku trzymania psa w kojcu ustawa zmusi właścicieli do utworzenia kojca o odpowiedniej powierzchni.

Projekt trafił właśnie do Sejmu i został skierowany do Biura Legislacyjnego.

Źródło: epoznan.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!