Europa Wiadomości

W Niemczech oficjalnie wprowadzono “trzecią płeć”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe orzekł, że tamtejsze urzędy mają obowiązek zapewnienia do końca 2018 roku wszystkim obywatelom możliwości zapisania w danych osobowych tzw. trzeciej płci.

„Prawa podstawowe osób, których płci nie da się trwale zakwalifikować jako męskiej lub żeńskiej, są naruszane, jeżeli obowiązujące przepisy zmuszają je do podania płci bez umożliwienia im wskazania innej możliwości niż tylko dwie” – uzasadnił swoją decyzję niemiecki TK.

Wydając taki wyrok ,niemiecki Trybunał uznał jednocześnie skargę kobiety, która domagała się wpisania do rejestru urodzin płci określonej jako „inny/różny”, a nie męskiej lub żeńskiej.

Johannes Dimroth, rzecznik niemieckiego MSW zapowiedział, że Bundestag zastosuje się do tego wyroku. Nie wiadomo jednak, kiedy konkretnie rozpocznie się ta „akcja”.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu w Berlinie powstały pierwsze publiczne toalety dla osób, które deklarują, że nie są ani mężczyznami, ani kobietami. Czy miało to wpływ na decyzję niemieckiego TK?

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!