Wiadomości

Prawnik z Departamentu Sprawiedliwości USA groził Polakowi z biura prasowego Muzeum Auschwitz na Twitterze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

McKay Smith z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości groził Pawłowi Sawickiemu z biura prasowego Muzeum Auschwitz. O sprawie pisze portal interia.pl.

Wszystko rozpoczęło się od wpisu na Twitterze opisującego wizytę Angeli Merkel w Auschwitz. Jeden z komentujących amerykańskich Żydów zwrócił uwagę na sformułowanie „Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz”, które według niego „odzwierciedla oficjalną linię polskiego rządu, według której Polacy nie są odpowiedzialni”

– Muzeum odpowiedziało, że o ile historię czynów Polaków w czasie okupacji należy badać profesjonalnie i uczciwie, to w przypadku samego obozu Auschwitz nie można mówić o jakiejkolwiek odpowiedzialności Polaków. Jest to oczywiste, bowiem Polacy nie byli zaangażowani w planowanie, administrowanie oraz rozwój obozu – powiedział interia.pl rzecznik Muzeum Auschwitz, Paweł Sawicki.

Wywołało to kolejne komentarze w tym poniższy, niezwykle wulgarny i zarzucający Polakom propagandę.

– Tak, oczywiście. A Polacy nie byli zamieszani w jakąkolwiek działalność związaną z Auschwitz. Możecie palić, pić, medytować, cudzołożyć, masturbować i biczować się, aż szaleńcy nie pójdą sobie do domu, a wasze oszukańcze konto będzie rozpowszechniać nieprawdę i zaprzeczać Holocaustowi. Polska propaganda – napisał użytkownik @WoMenFightAS.

Konto zostało zablokowane, a Muzeum wysłało do 5 innych użytkowników informację co było tego powodem. Na blokadę konta @WoMenFightAS zareagował McKay Smith, pracownik Departamentu Sprawiedliwości USA.

– Jestem zaniepokojony. @AuschwitzMuseum blokuje żydowskie konta na Twitterze? Feministyczne syjonistyczne konta? Muzeum poświęcone Holocaustowi?(w oryginale: „I’m concerned. @AuschwitzMuseum is now blocking Jewish accounts? Feminist Zionist accounts. A museum dedicated to the Holocaust”) – cytuje interia.pl (nie możemy opublikować wpisu bo został usunięty).

Później publikował kolejne twitty zarzucając, że „zastrasza” użytkowników wysyłając im prywatne wiadomości.

Nie skończyło się na wpisach (nie możemy ich opublikować bo są już usunięte). W prywatnej wiadomości McKay Smith groził, że „dopadnie” Sawickiego.

Pracownik Departamentu Sprawiedliwości USA oznaczył też konto osobiste Sawickiego jako „negacjonisty Holokaustu” (ten tweet też został skasowany).

Czytaj też:

To mój dziadek był autorem raportów dotyczących zbrodni dokonywanych w KL Auchwitz

/interia.pl, nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!