Wiadomości

Kościół w stanie New Jersey został podpalony i doszczętnie spłonął

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Coraz więcej aktów agresji wymierzonych w chrześcijan w USA. Kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszego Sakramentu we Franklin Lakes w stanie New Jersey został podpalony i doszczętnie spłonął.

Motywy podpalenia świątyni nie są na razie jasne. Zatrzymany 26-letni James Mayers to mieszkaniec 11-tysięcznego Franklin Lakes. Nie wiadomo czy uczęszczał do kościoła w tym mieście. Mayers przebywa obecnie w więzieniu w hrabstwie Bergen i czeka na sądowy wyrok.

Mimo nieskutecznej akcji strażaków, archidiecezja w Newark w wydanym oświadczeniu podziękowała im za „kilkugodzinne poświęcenie zdrowia i życia w warunkach wyjątkowych mrozów”.

Duchowni z całej archidiecezji, a także dziesiątki wiernych robią wszystko, by w tak ważnym okresie przedświątecznym znaleźć tymczasową alternatywę dla spalonej świątyni. Niewykluczone, że teraz Msze Święte odbywać się będą z kilku najbliżej położonych miejscowościach. „Prosimy wszystkich o modlitwę za tych, których dotknął ten incydent” – czytamy w oświadczeniu archidiecezji.

Dodać należy, że ogień, który strawił kościół zagrażał także pobliskiej, prężnie działającej szkole katolickiej – Akademii Najświętszego Sakramentu. Na szczęście tam szkody okazały się niewielkie. Władze zmuszone były jednak odwołać lekcje.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!