Wiadomości

305 osób zginęło we wczorajszym zamachu w Egipcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sobota jest w Egipcie pierwszym dniem żałoby narodowej, ogłoszonej w związku z piątkowym zamachem na meczet na północy półwyspu Synaj, w którym zgodnie z najnowszymi informacjami zginęło 305 osób. Był to najbardziej krwawy atak w historii Egiptu. Jeszcze dziś mają odbyć się pierwsze pogrzeby ofiar.

Jak informowaliśmy wczoraj, grupa napastników zdetonowała ładunek wybuchowy przed wypełnionym wiernymi meczetem w Bir al-Abd koło miasta Al-Arisz na północy półwyspu Synaj i otworzyła ogień do uciekających w popłochu ludzi. Zamachowcy atakowali karetki pogotowia, które przyjechały na miejsce. Zginęło 305 osób, a 128 zostały rannych. Według świadków napastnicy mieli zasłonięte twarze i byli ubrani w mundury wojskowe.

– Sprawcy piątkowego zamachu na meczet na półwyspie Synaj w Egipcie mieli przy sobie flagi Państwa Islamskiego – poinformowała egipska prokuratora.

Wśród ofiar śmiertelnych jest 27 dzieci. Według prokuratury ataku dokonało od 25 do 30 napastników. Prezydent Abd el-Fatah es-Sisi zapowiedział, że powstanie pomnik w hołdzie ofiarom – podają państwowe media.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!