Wiadomości

Dobromir Sośnierz o bojówkarzach, którzy zaatakowali go pod Sejmem: “Jakbym wpadł do klatki z pawianami”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Zostałem napadnięty. (…) Policja musiała interweniować, zostałem oblany, jakimiś cieczami ciepłymi, nie wiem, herbatą, co tam mieli pod ręką. Tu muszę przyznać, że pani posłanka Zielińska, która tam się kręciła, z Platformy, się w porządku zachowała, bo próbowała opanować sytuację, jakoś tam zapobiec temu – relacjonował Sośnierz na Facebooku, nie szczędząc mocnych słów pod adresem osób, które go napadły.

– Jakbym w jakąś klatkę z pawianami wpadł, w ogóle się zachowywali, jak durnie. Był Gościu, który chciał żebym wyskoczył z nim na solo, pytam go, czy on wie, jak ja głosowałem, czy wie, co się wydarzyło, a on mówi, że nie – dodał.

Poseł Dobromir Sośnierz został zaatakowany przed budynkiem Sejmu w Warszawie. Zgromadzili się tam przeciwnicy nowelizacji ustawy “lex TVN”. Nagranie z miejsca zdarzenia zamieścił reporter WP Patryk Michalski.

– Zostałem napadnięty przez zwolenników Platformy Obywatelskiej i Lewicy przed Sejmem – powiedział z kolei Dobromir Sośnierz w rozmowie z Wirtualna Polską. – Zostałem zaatakowany nie tylko słownie, ale też fizycznie. To była prawdziwa dzicz. To jest efekt niedopuszczalnego podgrzewania atmosfery przez wiele osób – dodał poseł Konfederacji.

– Gdyby coś takiego miało miejsce podczas Marszu Niepodległości czy na demonstracji Konfederacji w stosunku do jakiegoś posła Lewicy lub posłanki PO, to na drugi dzień w Sejmie mielibyśmy wniosek o delegalizację np. Marszu Niepodległości i ich organizatorów. A tu niektóre posłanki jak np. Magdalena Filiks czy Marzena Okła-Drewnowicz wręcz to usprawiedliwiały, mówiąc, że to, co się dzieje, to znak tego, że suweren przemówił. Strajk Kobiet podchwycił to w podobnym tonie – ocenił Sośnierz. – Z pozytywnych reakcji chciałbym wspomnieć o Urszuli Zielińskiej z Zielonych, która próbowała uspokoić swoich zwolenników – podkreślił polityk.

Według Sośnierza “po stronie lewicowej mamy ogromny problem usprawiedliwiania przemocy umotywowanej politycznie”. – To może doprowadzić do tragedii, prędzej czy później – powiedział w rozmowie z WP.

/wp.pl, facebook/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!