Wiadomości

Pracownicy szczecińskiej skarbówki zamieszani w aferę korupcyjną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Osiem osób zatrzymano z związku z zarzutami o charakterze korupcyjnym – poinformowała Prokuratura Krajowa. Część z podejrzanych w tej sprawie to pracownicy szczecińskiej skarbówki.

W poniedziałek na polecenie prokuratora z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zostało zatrzymanych przez ABW osiem osób w związku z zarzutami korupcyjnymi – wynika z informacji Prokuratury Krajowej.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. przyjmowania korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną oraz udzielenia takiej korzyści, a także powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za łapówkę. Chodzi także o udzielenie łapówki w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej. 

Niektórym podejrzanym prokurator zarzucił m.in. przestępstwo skarbowe polegające na ukrywaniu prowadzenia działalności gospodarczej i narażenie przez to na uszczuplenie należności podatkowych, a także ujawnienie informacji stanowiących tajemnicę. 

Część czynności w sprawie na polecenie prokuratora realizowali funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Krajowej Administracji Skarbowej. 

Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza potwierdziła, że wśród zatrzymanych są pracownicy szczecińskiej skarbówki.

Wobec siedmiu podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowe od 10 tys. zł do 50 tys. zł. Dwie osoby mają też być zawieszone w czynnościach służbowych.

W stosunku do jednego z podejrzanych prokurator wystąpił o tymczasowe aresztowanie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!