Wiadomości

Pracownicy 22 firm w Assaluyeh (Iran) zastrajkowali, domagając się szczepień przeciw COVID-19

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę pracownicy dwóch koncernów naftowych w Assaluyeh drugi dzień z rzędu strajkowali, domagając się bezpłatnych szczepień. Strajk objął w sumie 22 zakłady.

W obliczu strajku pracodawcy podjęli bezpośrednie negocjacje z przedstawicielami załóg, a dziś w dziesięciu z tych firm rozpoczęły się szczepienia. Obiecano, że jutro pracownicy dziesięciu innych firm również zostaną zaszczepieni.

To kolejna akcja strajkowa zainicjowana w Assaluyeh. Poprzedni strajk, który relacjonowaliśmy na bieżąco i który objął w sumie kilkadziesiąt tysięcy pracowników kontraktowych branży naftowo-gazowej, zakończył się pełnym sukcesem – wynagrodzenia wzrosły dwukrotnie, przyznano im też dodatkowe dni wolne od pracy.

Teraz pracodawcy szybko zareagowali na strajk, spełniając postulaty strajkujących robotników, zanim akcja się nie rozszerzyła, zwłaszcza że pracownicy uświadomili sobie, jak wielką mają siłę, gdy działają solidarnie.

Iran stanowi obecnie światowe centrum pandemii COVID-19. Liczba zakażeń i gonów bije obecnie rekordy, a służba zdrowia praktycznie została sparaliżowana. W tej sytuacji Najwyższy Przywódca Iranu Ali Chamenei nakazał zakupić szczepionki, których wcześniej zabraniał kupować:

Ali Chamenei zmienił zdanie w sprawie zakupu szczepionek przeciw COVID-19

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!