Wiadomości

Pracodawcy pozywają Bidena. Chodzi o forsowanie ideologii genderowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do stanowych prokuratorów generalnych, którzy od jakiegoś czasu występują przeciwko forsowaniu ideologii genderowej przez administrację Joe Bidena dołączają przedsiębiorcy.

W ramach wojny przeciwko konserwatywnym wartościom, prowadzonej na różnych frontach przez drugiego „katolickiego” prezydenta Stanów Zjednoczonych, dojdzie do kolejnej bitwy. Tym razem powraca sprawa forsowania przez Joe Bidena przymusu akceptowania i finansowania z pieniędzy podatników „procedur transgenderowych”.

Pozew przeciwko administracji Bidena wniosła chrześcijańska organizacja prawnicza Sojusz w Obronie Wolności (The Alliance Defending Freedom) w imieniu Sojuszu Chrześcijańskich Pracodawców (Christian Employers Alliance), a jego powodem są zmiany prawne na rzecz „operacji, procedur i terapii zmiany płci”, które zostały wprowadzone przez urzędników prezydenta.

Autorzy pozwu występują przeciwko nowelizacji rozumienia przepisów antydyskryminacyjnych wprowadzonej przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej. Chodzi o reinterpretację pojęcia „płeć” i objęcie nim w sposób szeroki „ochrony” osób transseksualnych. W praktyce oznacza to możliwość zmuszania chrześcijańskich pracowników opieki zdrowotnej do uczestniczenia w procedurach „zmiany płci” z pogwałceniem klauzuli sumienia.

– Pracodawcy i przedsiębiorcy, podobnie jak wielu Amerykanów, są coraz bardziej zaniepokojeni rosnącymi kosztami, za które można częściowo obwiniać o opresyjne restrykcje rządu, (…) grożącego wierzącym pracodawcom grzywnami, uciążliwymi kosztami postępowania sądowego, utratą funduszy federalnych, a nawet sankcjami karnymi – komentuje prezes Sojuszu Chrześcijańskich Pracodawców, Shannon Royce.

Z kolei prawnik Matt Bowman zwraca uwagę, że Joe Biden „znacznie przekroczył swój konstytucyjny autorytet, ze szkodą dla osób wierzących w całym kraju”. Rząd, jak przekonuje, „nie może zmusić chrześcijańskich pracodawców do płacenia lub fizycznego wykonywania szkodliwych procedur medycznych, które są sprzeczne z ich przekonaniami religijnymi”. Podkreśla przy tym, że amerykańska konstytucja chroni prawa pracodawców i pracowników opieki zdrowotnej do „pracy w sposób zgodny z ich głęboko zakorzenionymi przekonaniami i wiarą”.

Przeciwko administracji Bidena toczy się obecnie 20 podobnych postępowań w różnych stanach, zainicjowanych przez stanowych prokuratorów generalnych.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!