Wiadomości

Pracodawcy będą mogli sprawdzić czy pracownik jest zaszczepiony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już podczas najbliższego posiedzenia sejmu parlamentarzyści zajmą się projektem ustawy, który pozwoli pracodawcom weryfikować czy pracownicy są zaszczepieni.

Pracodawcy już niebawem będą mogli weryfikować czy pracownicy są zaszczepieni przeciw COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że projekt dotyczący ustawy weryfikującej szczepienia został skierowany pod obrady rządu i prawdopodobnie trafi na najbliższe posiedzenie Sejmu.

Pomysł takiego rozwiązania nie jest niczym nowym, ale pojawił się znowu w związku z kolejnym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce. Sam Adam Niedzielski na antenie Polsat News stwierdził, że przyrost nowych zakażeń jest o wiele szybszy od tego, którego spodziewano się na początku września.

Projekt ustawy, który umożliwi pracodawcom weryfikację zaszczepienia pracowników budzi wiele kontrowersji, dlatego tak długo trzymany był w “zamrażarce”. Naniesiono jednak w nim istotne zmiany.

– Postaraliśmy się tak ją przygotować (ustawę – przyp. red), aby te rzeczy, które były odbierane w taki sposób dolegliwy, nie były aż tak dolegliwe – mówił minister Niedzielski na antenie Polsat News. Adam Niedzielski tłumaczył, że projekt przewiduje możliwość reorganizacji pracy, ale “absolutnie nie ma możliwości, żeby pracownik otrzymał bezpłatny urlop ze względu na to, że jest niezaszczepiony”.

Źródło:
https://www.radioplus.pl/wiadomosci/pracodawcy-beda-mogli-sprawdzic-czy-pracownik-jest-zaszczepiony-projekt-ustawy-jest-juz-w-sejmie-aa-TATg-59uh-swYy.html
Fot. Andrzej Bęben / Radio Plus

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!