Wiadomości

Trzaskowski niczym kiedyś Jerzy Urban: Nie będzie możliwości przeprowadzenia Marszu Niepodległości zgodnie z prawem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jeżeli narodowcy zorganizują marsz niezgodnie z prawem, czyli zdecydują się na sytuację nielegalnego zgromadzenia, wtedy wszystko jest w rękach policji – powiedział z tą samą bezczelnością i pychą, z jaką w podobnych sytuacjach wypowiadał się Jerzy Urban, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Pod koniec października tego roku najpierw Sąd Okręgowy, a następnie Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił zgodę wojewody mazowieckiego na zarejestrowanie Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Mimo to, organizatorzy wydarzenia zapowiadają “spacer” ulicami Warszawy.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, policjanci rozpoczęli już przygotowania i czynności operacyjne przed 11 listopada. W tym roku w Warszawie ma się pojawić rekordowa liczba funkcjonariuszy, nawet 10 tys., choć rok temu było niespełna 7 tys. Wydarzenie rozpracowywać mają też służby specjalne z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W Komendzie Stołecznej Policji ma działać specjalny sztab operacyjny, a na ulicach stolicy można się spodziewać mundurowych z całej Polski.

Podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przypomniał, że na trasie Marszu zostało zarejestrowane wydarzenie organizowane przez Kobiety z Mostu, dlatego MN nie może się odbyć.

– Są wnioski na rejestrację w innych lokalizacjach, ale analizujemy tę sytuację dlatego, że nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w której tego typu inicjatywy by ze sobą kolidowały. Dzisiaj wygląda na to, że nie będzie możliwości przeprowadzenia Marszu Niepodległości w sposób zgodny z prawem – powiedział podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Prezydent dodał, że władze miasta liczą na rozsądek i szacują skalę problemu, jednak jeśli narodowcy zdecydują się na przemarsz, będzie potrzebna interwencja policji.

– Jeżeli narodowcy zorganizują marsz niezgodnie z prawem, czyli zdecydują się na sytuację nielegalnego zgromadzenia, wtedy wszystko jest w rękach policji – mówił Rafał Trzaskowski.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!