Wiadomości

Poznański wykład dr. Zycha z Ordo Iuris odbędzie się, pomogła interwencja Rektora UAM

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziekan WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wydał zgodę na zorganizowanie wykładu doktora Tymoteusza Zycha, po czym… odwołał decyzję. Wydarzenie dojdzie jednak do skutku dzięki decyzji JM Rektora i zaangażowaniu sekretarza stanu z Ministerstwa Nauki. Zmieni się natomiast miejsce spotkania z prawnikiem z Ordo Iuris.

Pomimo udzielonej pisemnej zgody na spotkanie z drem Zychem, dziekan WPiA UAM odwołał ją – jak czytamy na Twitterze mec. Jerzego Kwaśniewskiego – bez uzasadnienia. Prezes Instytutu Ordo Iuris pisze o cenzurze. Została ona jednak zatrzymana przez samego Rektora UAM, który przejął obowiązki organizatora wykładu.

W sprawę ratowania spotkania przed decyzją dziekana WPiA UAM zaangażował się również Piotr Müller – sekretarz stanu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wykład ostatecznie odbędzie się na Wydziale Teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, który zgodził się udostępnić salę na wydarzenie.

Spotkanie odbędzie się w środę, 13 marca, o godzinie 18:00 na Wydziale Teologii UAM, ul. Wieżowa 2/4 w Poznaniu. Doktor Tymoteusz Zych z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Ordo Iuris, a także laureat Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wygłosi wykład pt. „Prawne aspekty ochrony rodziny w szkołach, urzędach i instytucjach kultury”. Wstęp wolny.

Tym razem zamordyści przegrali. Ale sprawa jest poważniejsza – oto na polskich uniwersytetach sporo do powiedzenia mają ludzie, którzy wykorzystują zajmowane stanowiska do walki z prawdą, dobrem i pięknem i którzy nie cofną się przed niczym…

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!