Polska Wiadomości

Poznańscy kibice uspokoili ukraińskich chuliganów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilka dni temu poznańscy kibice z sekcji “Grunwald” zadeklarowali, że mają już dość band ukraińskiej młodzieży, która porusza sie po ulicach grupami i terrroryzuje mieszkańców. W obliczu nieudolności policji, która niechętnie podejmuje interwencje wobec przesiedleńców, zadeklarowali akcję edukowania młodych Ukraińców.

Poznańscy kibice mieli dość agresywnych Ukraińców w wieku poborowym, którzy zaczepiali i straszyli przechodniów, czując się w Polsce jak panowie życia. Postanowili im wytłumaczyć, że są w obcym kraju, a nie na swoich Dzikich Polach i powinni zachowywać się w sposób cywilizowany, z szacunkiem dla miejscowych.

Poniżej zdjęcie Ukraińców w wieku poborowym, którzy uciekli do Polski przed branką do wojska.

poznańscy kibice

Tematem błyskawicznie zainteresowała się żydowska gazeta dla Polaków vel “Gazeta Wyborcza” i szereg innych, skrajnie lewicowych mediów. Rozpisywano się o “kibolach”, którzy “polują na Ukraińców”, zupełnie pomijając kontekst, czyli rozwydrzoną, ukraińską huliganerię.

Teraz, kibice Lecha Poznań opublikowali nagranie, na którym możemy zobaczyć już zdyscyplinowanego Ukraińca. Apeluje on do swoich krajan o zachowanie spokoju i kultury osobistej, o poszanowanie Polaków w ich własnym kraju.

Jak napisali kibice Lecha Poznań: Dzisiejszego dnia doszło do spotkania z grupą młodych Ukraińców, którzy byli bohaterami ostatnich wydarzeń i reprezentują ekipę spędzającą czas pod Starym Browarem i Posnanią. Młodzi wyrazili skruchę, przeprosili i obiecali, że ich wybryki nie będą się więcej powtarzać, ponieważ rozumieją, że nie są u siebie i trzymamy rękę na pulsie. W ramach zadośćuczynienia wpłacą pieniądzę na wybraną przez nas zbiórkę, a także nagrali apel do swoich rodaków. Wpis można przeczytać tutaj.

NASZ KOMENTARZ: Cieszymy się, że Polacy zaczynają się budzić i dawać odpór panoszącym się tu, ukraińskim chuliganom i dezerterom. Bulwersuje, że porządku nie zaprowadza powołana w tym celu i opłacana z naszych podatków policja. Wiemy, że za jej bezczynnością stoją czynniki polityczne wychodzące z rządzącego, skrajnie proukraińskiego PiSu. Politykom tym zależy na poniżeniu Polaków i uczynieniu z nas obywateli trzeciej kategorii w naszym własnym kraju. My się jednak nie damy i obronimy nasze ulice. Dziś zawołajmy wspólnie: chwała kibicom Lecha Poznań!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!