Wiadomości

Poznań sypnie kasą na walkę z islamofobią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Finansujący różne dziwne przedsięwzięcia prezydent Poznania tym razem postanowił sypnąć kasą na walkę z islamofobią. Znany czytelnikom naszego portalu z wcześniejszych artykułów Imam Youssef Chadid będzie dzięki pieniądzom miasta „obalać stereotypy o społeczności muzułmańskiej”. Przewidziano cykl wykładów i warsztatów.

Według pełnomocniczki prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom Marty Mazurek, strach i uprzedzenia do islamu wynikają z niewiedzy, dlatego wspólnie z imamem w ramach programu będą przeprowadzone warsztaty antydyskryminacyjne, tańca i kuchni jemeńskiej oraz wykład o islamie Youssefa Chadida. W programie przewidziano również m.in. lekcje muzealne dla uczniów poznańskich szkół.

„Co chwila dochodzą do mnie informacje, że gdzieś w kraju, nie tylko w Poznaniu, muzułmanie są atakowani albo werbalnie, albo fizycznie. Niestety, za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest manipulacja i wprowadzanie ludzi w błąd uprawiane przez polityków, publiczne media czy ruchy nacjonalistyczne” – mówi Youssef Chadid w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Planowane jest też straszenie cudzoziemców Polakami – w ramach programu „AirBag” poznańskie hotele i restauracje będą oznakowane specjalną naklejką. Obcokrajowcy, którzy np. zostali zaatakowani na ulicy, będą mogli schronić się w takim miejscu i uzyskać pomoc – informuje lokalny portal epoznan.pl.

/ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!