Wiadomości

Poroszenko inicjuje nadzwyczajne posiedzenie komitetu konsultacyjnego w związku z eskalacją napięcia w relacjach z Polską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zainicjował przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia komitetu konsultacyjnego prezydentów Polski i Ukrainy celem zapobieżenia dalszej eskalacji w relacjach między obydwoma państwami – o czym poinformował sekretarz prasowy Poroszenki Swiatosław Cegołko.

„Powtarzające się oświadczenia ze strony przedstawicieli polskich władz pod adresem Ukrainy i jej kierownictwa, które daje się słyszeć w ostatnim czasie, wywołują poważne zaniepokojenie i nie mogą pozostać bez odpowiedniej reakcji” – stwierdzono w komunikacie.

Zaznaczono, że Poroszenko zainicjował przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia komitetu konsultacyjnego prezydentów celem wzmocnienia partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Rzeczpospolitą Polską, a także aby uniknąć dalszej eskalacji napięcia.

Jak wiadomo – pisze Ukraińska Prawda – komitet konsultacyjny jest organem doradczym, który ma pomagać w realizowaniu umów między szefami obu państw, ukierunkowanych na pogłębienie przyjacielskich stosunków między Ukrainą i Rzeczpospolitą Polską, a na jego czele stoją doradcy ds. polityki zagranicznej prezydentów.

/pravda.com.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!