Wiadomości

Pożar w rosyjskiej rafinerii. Prawdopodobnie doszło do ataku dronów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z poniedziałku na wtorek w rafinerii ropy naftowej Rosnieftu w Tuapse, w rosyjskim Kraju Krasnodarskim, nad Morzem Czarnym, wybuchł duży pożar. Według nieoficjalnych doniesień eksplodowały dwa drony.

Władze miasta Tuapse podały w oświadczeniu, że pożar wybuchł w nocy, objął powierzchnię ok. 200 metrów kwadratowych i został ugaszony w ciągu godziny; przekonują, że zbiorniki z ropą nie zostały uszkodzone, nikt nie został ranny i „nie ma powodów do niepokoju”.

Projekt dziennikarski Astra, który cytuje portal Meduza, przekazał, że na terenie rafinerii ropy naftowej koncernu Rosnieft doszło do eksplozji dwóch dronów. „Na miejscu ujawniono dwa kratery o głębokości około 1,5 metra”. Według dziennikarzy kilkadziesiąt metrów od miejsca wybuchu znajdują się koszary wojskowe rosyjskiego ministerstwa obrony.

O niezidentyfikowanym dronie donosi też rosyjska państwowa agencja informacyjna Ria Novosti. „Dron został zauważony w pobliżu składu ropy naftowej w Tuapse, gdzie w nocy wybuchł pożar” – czytamy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!