Wiadomości

Pożar na terenie zakładów chemicznych w Kędzierzynie-Koźlu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwadzieścia jednostek straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru na terenie zakładów azotowych ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu. Oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, poinformował, że nie było zagrożenia dla ludzi i instalacji zakładowych.

Według wstępnych ustaleń, w sobotę po godzinie 18-tej na terenie zakładów azotowych w Kędzierzynie-Koźlu doszło do zaprószenia ognia, od którego zajęła się wysuszona trawa. Płomienie dotarły do otwartego zbiornika, w którym znajdowały się resztki substancji ropopochodnych.

– Ten zbiornik to pewnego rodzaju wanna. Substancje, które się w niej zgromadziły zajęły się od płonącej trawy dając kłęby gęstego, czarnego dymu. Na miejsce skierowano dwadzieścia jednostek straży, w tym wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratownictwa chemicznego. Z terenu zagrożonego odsunięto cysterny. Poza robiącym duże wrażenie zadymieniem, nie ma zagrożenia dla instalacji, pracowników czy mieszkańców okolicznych miejscowości. Sytuacja jest opanowana – powiedział oficer dyżurny KW PSP w Opolu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!