Wiadomości

Kolejny zamach na Sri Lance, rośnie bilans ofiar

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bilans sześciu eksplozji, które miały miejsce w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance, wzrósł już do 185 ofiar śmiertelnych – poinformował rzecznik lankijskiej policji Ruwan Gunasekara, cytowany przez agencję EFE. Źródła w służbie zdrowia podają, że liczba rannych wynosi około 470 osób. Miejscowa policja poinformowała, że mieście Dehiwala pod Kolombo doszło do kolejnej, siódmej eksplozji.

W samym Kolombo wybuchy miały miejsce w hotelach oraz kościele św. Antoniego; do pozostałych dwóch eksplozji doszło w kościele św. Sebastiana w Migamuwie (ang. Negombo) – w większości katolickim mieście leżącym około 30 km na północ od stolicy – oraz w świątyni w znajdującej się na wschodzie wyspy Madakalapuwie (ang. Batticaloa).

Rozmówca AP powiedział, że prawdopodobnie co najmniej dwie z eksplozji były dziełem zamachowców samobójców.

Według AP wśród ofiar jest wielu wiernych oraz gości hotelowych.

Służby dyplomatyczne i konsularne weryfikują i gromadzą informacje dotyczące ewentualnej obecności Polaków wśród poszkodowanych na Sri Lance – poinformowała PAP rzecznik MSZ Ewa Suwara.

Suwara powiedziała, że ta procedura trochę potrwa, a na tę chwilę MSZ nie ma żadnej potwierdzonej informacji o poszkodowanych Polakach. „Jesteśmy w kontakcie z władzami na miejscu” – podkreśliła rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!