Wiadomości

Powódź w Myślenicach i powiecie myślenickim, wylała Raba

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od kilku dni występują intensywne opady deszczu, a dzisiejsza nocna ulewa spowodowała bardzo duży przyrost stanów wód na ciekach wodnych w całym powiecie myślenickim. Na wskaźnikach jakie pokazują stan Raby odnotowano ponad 2 metrowy wzrost poziomu rzeki. Obecne stan wody już opada, lecz synoptycy ostrzegają, że to nie koniec opadów i rzeki których stan jest już wysoki mogą jeszcze bardziej podnieść swój poziom – donosi portal KMY.pl.

W Myślenicach Raba wystąpiła ze swojego koryta i zalała Górny Jaz podtapiając lokale gastronomiczne umiejscowione nieopodal. Pod wodą znalazło się boisko do koszykówki, plaża trawiasta i alejka spacerowa w parku, gdzie doskonale widać jak szeroko rozlała się woda pozostawiając za sobą ślady rumoszu i zniszczonej zieleni.

Niepokojące doniesienia napływają również z gminy Wiśniowa, gdzie w miejscowości Węglówka uszkodzona została droga powiatowa biegnąca do Mszany Dolnej. Otrzymujemy informację o zalanych wjazdach do domów i na posesje, gdzie woda odcięła możliwość swobodnego ich opuszczenia. Zamknięta została również droga na trasie Raciechowice – Szczyrzyc.

Wysoki stan wody zmusza do intensywnej pracy mieszkańców i zastępy straży w Stróży i Pcimiu, gdzie wypompowywana woda jest z posesji podtopionych po intensywnych opadach.

/kmy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!