Wiadomości

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa z Wuhan na Białorusi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Białorusi potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa COVID-19 – poinformował minister zdrowia tego kraju Wladymir Karanik. To irański student, który niedawno przyjechał na Białoruś.

„Skontaktowaliśmy się z naszymi kolegami z Azerbejdżanu i dowiedzieliśmy się, że student przyjechał do Baku minibusem 20 lutego, po czym przyleciał na Białoruś 22 lutego. Biorąc pod uwagę, że 22 lutego Iran nie był jeszcze krajem o niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej, młody człowiek przeszedł standardową kontrolę, ale z użyciem kamery termowizyjnej. W tym czasie nie miał żadnych oznak choroby” – powiedział szef białoruskiego resortu zdrowia.

Student został wezwany na indywidualne badania do 33 miejskiej polikliniki studenckiej. W czasie badania nie zgłaszał żadnych skarg, ale pracownicy służby zdrowia zaniepokoili się temperaturą 37,3°C i zaczerwienieniem gardła. Gość został zabrany do szpitala i tam pobrano od niego próbki.

Osoby, z którymi się kontaktował zakażony po przyjeździe na Białoruś, zostały poddane kwarantannie w szpitalu chorób zakaźnych w Mińsku. Ministerstwo Zdrowia Białorusi przekazało, że kontrolami sanitarnymi zostaną objęte wszystkie osoby, które zechcą przyjechać na Białoruś z Włoch, Iranu i Korei Południowej.

/naviny.by/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!