Wiadomości

Józef Pinior usłyszał wyrok za przyjęcie łapówki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były senator PO Józef Pinior skazany za przyjmowanie korzyści majątkowych – orzekł Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia. We wrocławskim sądzie trwa odczytywanie wyroku. Pinior został skazany na 1,5 roku bezwzględnego więzienia – relacjonuje obecna na sali reporterka TVP Wrocław Ewelina Klemke.

Józef Pinior i jego asystent Jarosław Wardęga (obaj godzą się na podawanie nazwisk) są oskarżeni o to, że przyjęli łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł w zamian za załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie korzystnego rozstrzygnięcia sprawy dolnośląskiego biznesmena Tomasza G. Korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł obiecali im – a wręczyli 6 tys. zł i 5 tys. zł – kolejni dwaj biznesmeni, którzy zabiegali o budowę kopalni kruszywa.

Wardęga został w piątek skazany – podobnie jak były senator – na rok i sześć miesięcy więzienia. Pieniądze były m.in. wpłacane bezpośrednio na konto Piniora i przesyłane pocztą. Innym dowodem w sprawie są nagrania z podsłuchanych rozmów, podczas których oskarżeni domagają się wpłat i przelewów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!