Wiadomości

Poszli z nożem i maczetą wyegzekwować dług

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na dwa miesiące do aresztu trafił 23-letni mężczyzna, który wspólnie ze swoją 18-letnią koleżanką próbował wymusić od znajomego oddanie długu. Grożąc mu nożem i maczetą chcieli, aby zwrócił 800 złotych. Dodatkowo pokrzywdzony został zraniony nożem przez podejrzanego. Bojąc się o swoje życie zgłosił sprawę na policję. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie obojga podejrzanych chwilę później. Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie maczetę o długości blisko 50 cm. Kobieta i mężczyzna trafili do aresztu.

Do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zgłosił się 20-letni mieszkaniec gminy informując policjantów, że został zraniony nożem w kolano przez swojego kolegę. Powodem takiego zachowania sprawcy miał być dług w kwocie 800 złotych, który był winien znajomej 18-latce.

Po zebraniu niezbędnych informacji o wyglądzie sprawców funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili miejsce pobytu i zatrzymali na terenie miasta podejrzanego w tej sprawie, 23-letniego mieszkańca Polkowic. W międzyczasie prowadzili działania zmierzające do zatrzymania młodej kobiety. Jak ustalili funkcjonariusze, dziewczyna zdążyła w między czasie grozić pokrzywdzonemu, żeby wycofał zeznania.

Chwilę później policjanci dzielnicowi zatrzymali podejrzaną 18-latkę. Kobieta również trafiła do policyjnej celi. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie maczetę o długości blisko 50 cm. To między innymi tym narzędziem 18-latka miała grozić pokrzywdzonemu.

Oboje zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Będą odpowiadać przed sądem. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast jej kolega może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Ponadto sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!