Polska Wiadomości

Posłowie unikają prac nad wprowadzeniem zakazu aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal pch24 poinformował, że przewidziane prawem terminy minęły, a mimo tego sejmowa Komisja do spraw Petycji nie zakończyła prac nad projektem ustawy wprowadzającej do polskiego porządku prawnego zakaz aborcji.

Projekt w tej sprawie został złożony do sejmu ponad pół roku temu, a mimo tego nic nie zostało w tej kwestii poczynione.

„Zgodnie z ustawą o petycjach, powinna zostać ona rozpatrzona bez zbędnej zwłoki i nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia petycji. W niniejszym przypadku petycję rozpatrzono nie tylko z ponad miesięcznym opóźnieniem, ale też w sposób unikający zajęcia stanowiska. Deklarowany i niezrealizowany zamiar kierowania dezyderatu do Premier Szydło jest ewidentną grą na czas” – podał Instytut Ordo Iuris.

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia swoją petycję złożyła 14 września 2016 roku.  Projekt ustawy zakłada usunięcie z  polskiego porządku prawnego trzech przesłanki pozwalające na dokonanie legalnej aborcji na koszt podatnika w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej.

 

źródło: pch24

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!