Polska Wiadomości

Posłowie odchodzą z Nowoczesnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marta Golbik i Grzegorz Furgo z partii Nowoczesna postanowili opuścić szeregi formacji Ryszarda Petru i dołączyć do Platformy Obywatelskiej. Sami zainteresowani niezbyt chętnie komentują swoje odejście  z partii. Furgo przyznaje, co prawda, że „sytuacja jest dynamiczna”, ale posłanka Golbik ucina pytania stwierdzeniem, że „wciąż jest w Nowoczesnej”. Cała sytuacja jest ciekawa, gdyż ak dotąd jedynymi transferami między PO i Nowoczesną było przejście z partii Schetyny dwóch posłów – Marka Sowy i Michała Jarosa – do partii Ryszarda Petru.

Odejście dwójki członków nie dziwi nikogo wśród posłów Nowoczesnej. Zarówno poseł Furgo, jak i posłanka Golbik, należą do tej części formacji, która zdecydowanie najczęściej sprzeciwia się liderowi i jego decyzjom. Ponadto partia ta radzi sobie coraz gorzej, podczas gdy Platforma jest w rozkwicie i ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie poparcia.

Partia Ryszarda Petru idzie na dno. Kolejne sondaże nie pozostawiają dla niej litości – CBOS przypisał jej ostatnio tylko 5% poparcia. Jeżeli tak dalej pójdzie, Nowoczesna niebawem znajdzie się nisko pod kreską progu wyborczego i przestanie liczyć się w politycznej grze.

Źródło: pikio.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!