Polska Świat Wiadomości

Poseł Radosław Fogiel porównał protestujących w Waszyngtonie do polskiej opozycji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To polska opozycja próbowała okupować parlament, nikt inny – powiedział w programie „#Jedziemy” poseł PiS i wicerzecznik tej partii Radosław Fogiel. Polityk komentował wydarzenia z Kapitolu i komentarze opozycji w tej sprawie.

Cztery osoby zmarły w trakcie środowych zamieszek w okolicach Kapitolu – poinformowała waszyngtońska policja. W amerykańskiej stolicy aresztowano…

W środę po południu, czasu lokalnego, zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa wtargnęli do Izby Reprezentantów i Senatu, powodując przerwanie obrad Kongresu, który zebrał się, aby ostatecznie zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich z 3 listopada 2020 roku, wygranych przez Demokratę Joe Bidena.

Doszło do starć protestujących z policją. Interweniowała Gwardia Narodowa. Burmistrz Waszyngtonu wprowadziła w mieście godzinę policyjną, którą będzie obowiązywać od godz. 18 czasu lokalnego. Aresztowano ponad 50 osób, wiele zostało rannych, zmarły cztery osoby.

Do sytuacji w USA odnosił się w TVP Info poseł PiS Radosław Fogiel. Polityk zaznaczał, że PiS „z ufnością patrzy na amerykańską konstytucję i wypracowane procesy demokratyczne”. – Wierzymy, że USA poradzą sobie z tym problemem – powiedział.

W Waszyngtonie, nad ranem polskiego czasu, wznowiono posiedzenie Kongresu. Na jego początku wiceprezydent Mike Pence stwierdził, że osoby które…

Mówił, że wydarzenia z Kapitolu są niepokojące. – Należy potępić przemoc, nie ma żadnej wątpliwości. Przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem. Jestem głęboko przekonany, że gromada zadymiarzy nie oznacza końca świata, końca USA – dodał.

W kolejnej części rozmowy Fogiel komentował reakcję polskich polityków opozycji na wydarzenia z USA. Zestawił oburzenie opozycji okupacją amerykańskiego parlamentu z jej próbami okupacji polskiego parlamentu w 2016 r.

– Wczoraj wieczorem mogliśmy obserwować niesamowite wzmożenie emocjonalne po stronie opozycyjnej. To zabawne oburzenie opozycji gorszącymi scenami i próby przyklejania tego do PiS – mówił.

Dalej wskazał, że jak dotąd „jedyną siłą polityczną, która próbowała okupować polski parlament, była opozycja”. – Tylko opozycja i jej akolici kwestionowali wyniki wyborów w Polsce, do kryterium ulicznego wzywał Grzegorz Schetyna, że władzę należy usuwać siłą. Jeżeli ktoś na opozycji czyni takie sugestie, to absurdalne i głupie. To polska opozycja próbowała okupować parlament, nikt inny – powiedział.

Co wy na to?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!